خرید بازی استرتژیک آتش‌بس میان حماس و صهیونیستها

رسانه‌های صهیونیستی گزارش کرده‌اند که با وساطت دستگاه اطلاعاتی مصر، آرامش از شب گذشته به مرز غزه و اراضی اشغالی بازگشته است.به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل، درگیری‌ها در مرز غزه و جنوب اسرائیل از نیمه‌شب گذشته و با وساطت مصر متوقف شده است.
تایمز اسرائیل نوشته است که گزارش شده این آتش‌بس با وساطت ژنرال «نادر العصر» معاون دستگاه اطلاعات مصر برقرار شده است.
درگیری‌ها در حالی از شب گذشته پایان یافته که «عاموس گیلاد» دستیار ارشد «ایهود باراک» وزیر جنگ اسرائیل خبر دستیابی به موافقت آتش‌بس با حماس را رد کرده و گفته است این به معنی آتش‌بس با حماس نیست، بلکه تنها توافقی است برای دستیابی به آرامش. وی همچنین خبر وساطت مقامات مصری را نیز تائید کرد.
در درگیری‌هایی که اوایل این هفته با حمله جنگنده‌های رژیم‌صهیونیستی به نوار غزه آغاز شد، حداقل 4 فلسطینی به شهادت رسیدند. در پاسخ راکتی نیروهای مقاومت به این حملات نیز دست‌کم 5 صهیونیست زخمی شدند و همچنین جنوب اسرائیل در وضعیت اضطراری قرار گرفت. رسانه‌های اسرائیلی گزارش کرده‌اند که در 2 روز گذشته حداقل 80 راکت نیروهای مقاومت به اراضی اشغالی اصابت کرده است.
پاسخ نیروهای مقاومت به حملات رژیم‌صهیونیستی همچنین باعث شد تا بزرگترین مانور مشترک آمریکا اسرائیل که تا شب گذشته در اسرائیل در جریان بود، موقتا متوقف شود و تجهیزاتی که قرار بود در این رزمایش به کار گرفته شود، به جنوب اسرائیل انتقال یافت.
تایمز اسرائیل نوشته است که این درگیری‌ها از نیمه شب گذشته پایان یافته و آرامش به این مناطق بازگشته است.