خرید بازی استرتژیک پرده کعبه نو شد +عکس

پرده‌ی جدید کعبه در مراسمی، امروز پنجشنبه، برابر با نهم ذی‌الحجه پس از شست‌وشوی کعبه با گلاب ناب کاشان، روی کعبه نصب‌ ‌شد.
به گزارش ایسنا، در حالی که زائران خانه‌ی خدا در صحرای عرفات حضور دارند و مکه‌ی مکرمه خلوت شده است، مطابق سنتی دیرینه پرده‌ی خانه خدا نو شد و مسجدالحرام خود را آماده‌ی استقبال از زائرانش از فردا – عید قربان – کرد.
این پرده جدید که با صرف هزینه‌ای حدود 20میلیون ریال سعودی تهیه شده از جنس حریر طبیعی خالص و به رنگ مشکی، منقش به آیات قرآن کریم است که با خط زیبا، با نخ‌های طلا و نقره بافته و ده‌ها کیلو طلا و نقره در بافت آن استفاده شده است.ارتفاع این پرده 14متر و نوار دور آن به عرض 95 سانتی‌متر است که از 16 قطعه به‌شکل مربع تشکیل شده است. نوار اطراف این پرده منقش به آیات قرآن کریم است که در فواصل معین عبارات «یا حی و یا قیوم» ،«یا رحمن و یا رحیم» و «الحمدالله رب‌العامین» با رنگ طلایی دوخته شده‌اند.
پوشش در کعبه نیز از حریری به ارتفاع 5/ 6 متر و عرض 5 / 3 متر منقش به آیات الهی و تزیینات اسلامی با طلا و نقره است. پرده‌ی خانه خدا از پنج قطعه تشکیل شده است که هر قسمت یک طرف کعبه را می‌پوشاند و قطعه‌ی پنجم هم در کعبه را دربرمی‌گیرد. هنگام نصب، وزن این پرده به حدود دو تُن می‌رسد.