خرید بازی استرتژیک رویای از دست رفته‌ای به نام خصوصی سازی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از برخی از واگذاری ها در جریان اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گفت:تصمیمات دولت خلاف سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی است. جعفری قادری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:آمارها و گزارش هایی که از فعالیت های دولت به دست مجلس می رسد نشان از این مسئله دارد که تصمیمات دولت بر خلاف سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی است.
نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی در تایید این مطلب افزود:میزان سرمایه گذاری های دولت در سال های اخیر و کسرغیر قابل توجهی که از پروژه ها و سرمایه گذاری ها به بخش خصوصی واگذار شده است، نشان از این مطلب دارد که دولت نه تنها به ضرورت تقویت بخش خصوصی توجه نکرده است بلکه روز به روز در حال رشد و بزرگ شدن است.
قادری با اشاره به اهمیت بخش خصوصی در دوران تحریم گفت: با توجه به این دست از اقدامات دولت در زمان حاضر چگونه می توان به بخش خصوصی مناسب و بزرگ و فراگیر برای فعالیت کافی در راستای مقابله با تحریم ها دست یافت؟
وی ادامه داد: به طور کلی نه تنها در این دولت بلکه پیش از این نیز به خصوصی سازی اهمیت داده نشده است  اما در شرایط حاضر با توجه به تحریم ها و تاکیداتی که رهبر انقلاب بر این مسئله داشتند، به راستی دولت نهم و دهم در تحقق این اصل اساسی کوتاهی بسیاری کرد.
قادری در تشریح معایب موجود در اجرای خصوصی سازی در سال های اخیر گفت: در اصل قانون تاکید شده است که مردم و بخش خصوصی باید تقویت شوند و باید اقتصاد مردمی  مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: دولت بیش از آن که به مردم میدان برای ورود به فعالیت ها را دهد، بخش هایی از بدنه خود را جدا و به عنوان بخش خصوصی از آنها حمایت کرد که معظل و مسئله شبه دولتی ها نیز از همین جا به وجود آمد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس‌تاکید کرد:آنچه واضح و روشن است مسئله کوتاهی و سهل انگاری دولت ها به خصوص دولت نهم و دهم در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی است که اگر این شیوه ادامه یابد با توجه به شرایط بین المللی که در آن قرار داریم با مشکلات جدی رو به رو خواهیم شد./